Pirmdiena, 19 Marts 2018 10:52

Uzsākti ūdensvada un kanalizācijas izbūves darbi Robežu ielā, Ventspilī

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

No pirmdienas, 19.marta, Robežu ielas posmā no Graudu līdz Rotas ielai pašvaldības SIA “ŪDEKA” uzsākusi ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanas būvdarbus projekta “Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, VI kārta” Nr.5.3.1.0/16/I/005 ietvaros.

Būvdarbi tiks veikti un finansēti saskaņā ar darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 5.3.1. specifiskā atbalsta mērķi “Attīstīt un uzlabot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pakalpojumu kvalitāti un nodrošināt pieslēgšanās iespējas”.

Pavisam Robežu ielā plānots izbūvēt 1,4 km kanalizācijas tīklus, t.sk. spiedvadu 371 m garumā, ūdensvada tīklus 1,1 km garumā un jaunu kanalizācijas sūkņu staciju.

Projekta ietvaros ir piesaistīts finansējums arī daļējai seguma atjaunošanai virs izbūvētām komunikācijām, bet pilna ielas posma pārbūve tiks veikta sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldības iestādi “Komunālā pārvalde” Eiropas Savienības projekta “Alternatīva tranzītmaršruta izveide TEN-T tīklam Ventspilī” ietvaros.

Iepirkuma procedūras rezultātā tiesības veikt būvdarbus ieguva SIA „Ostas celtnieks”, bet tiesības veikt būvuzraudzības pakalpojumus piešķirtas SIA „LAKALME”.

Sākotnēji būvdarbi notiks ielas posmā no Rotas ielas virzienā uz Ventspils pilsētas pusi, kur tiks uzsākta jaunā kanalizācijas spiedvada izbūve. Šobrīd satiksmes ierobežojumi ar papildus regulējumu vēl netiek ierīkoti, bet vēršam autovadītāju uzmanību tam, ka minētā Robežu ielas posmā no Rotas līdz Stabu ielai tiks īslaicīgi norobežota būvdarbu zona, lai pie brauktuves labā pusē varētu notikt jauno komunikāciju izbūve. Pašreiz tiek plānots, ka būvdarbi Robežu ielā noritēs līdz š.g. oktobra sākumam, bet objekts ekspluatācijā ir jānodod līdz 05.12.2018.

Atšķirībā no iepriekš realizētiem projektiem, šī projekta īstenošanas nosacījumi paredz, ka visām esošām mājsaimniecībām, kur tiks izbūvēti jaunie tīkli, 5 gadu laikā no projekta uzsākšanas ir jākļūst par centralizēto kanalizācijas pakalpojumu saņēmējiem, noslēdzot atbilstošu līgumu ar pašvaldības SIA “ŪDEKA”. Tāpēc pašvaldības SIA “ŪDEKA” aicina šo mājokļu īpašniekus vērsties uzņēmuma Tehniskajā daļā, lai uzzinātu sīkāku informāciju par pieslēgšanās iespējām. Informējam, ka š.g. aprīlī pašvaldības SIA “ŪDEKA” plāno rīkot iedzīvotāju informācijas dienu par iespēju pieslēgties centralizētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem, sniedzot iespēju iedzīvotājiem gūt atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem.

Kopējās projekta izmaksas sastāda 870 330 EUR, t.sk. Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums attiecināmām izmaksām 335 472 EUR, pašvaldības SIA “ŪDEKA” līdzfinansējums attiecināmām izmaksām – 172 891 EUR, neattiecināmām izmaksām – 210 918 EUR, PVN segšanai 151 049 EUR.

Pēc projekta VI kārtas īstenošanas, ūdenssaimniecības pakalpojumu pieejamība palielināsies līdz 98,5% no Ventspils pilsētas iedzīvotāju skaita.

LV ID EU logo ansamblis KF RGB

 

Informāciju sagatavoja: Marta Grosbārde, Pašvaldības SIA “ŪDEKA”, Mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste , Tālr.: 636 07295, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīts 2961 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 19 Marts 2018 11:08