Atklāta Rīgas brīvkrānu sezona – darbojas 12 dzeramā ūdens uzpildes vietas

2. Maijs, 2023

Šonedēļ atsākta ziemas sezonā pārtrauktā pērn Rīgas parkos ierīkoto brīvpieejas dzeramā ūdens uzpildes vietu jeb brīvkrānu darbība. Šajos brīvkrānos tiek piegādāts ūdens no pilsētas ūdensvada, kas ir tīrs, kvalitatīvs, lietošanai drošs un regulāri tiek pārbaudīts.

SIA “Rīgas ūdens” valdes loceklis Normunds Zvaunis: Atbilstoši Rīgas domes uzticētajam, rūpēsimies par esošo brīvkrānu apsaimniekošanu un ik gadu paplašināsim galvaspilsētā kvalitatīva dzeramā ūdens pieejamību publiskajā vidē, lai rīdziniekiem un pilsētas viesiem veidotos paradums droši izmantot Rīgas krāna ūdeni, kas ir tīrs, drošs un arī garšīgs un veselīgs, jo satur daudz vērtīgu minerālvielu. Šajā gadā iecerēts paplašināt dzeramā ūdens pieejamību, izbūvējot vēl desmit brīvkrānus dažādās Rīgas apkaimēs.”

Brīvkrāni atrodas Vērmanes dārzā pie bērnu rotaļu laukuma, Esplanādē aiz Latvijas Mākslas muzeja ēkas, Ziedoņdārzā, Dzegužkalna parkā, Mežaparkā pie ieejas zoodārza un Krišjāņa Barona ielas bērnu laukumā, tāpat arī Āgenskalna tirgus priekšlaukumā. Brīvkrāni veidoti tādā augstumā, lai varētu ērti padzerties vai piepildīt līdzpaņemto ūdens pudeli, un būtu pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Tāpat to konstrukcija ļauj padzerties arī dzīvniekiem.

Joprojām turpina darboties arī brīvkrāns pie Rolanda statujas Rātslaukumā, kā arī četri SIA “Rīgas ūdens” brīvkrāni Jūrmalas gatvē 133, pie Voleru ielas 65, pie Mazās Vējzaķsalas 17 un Kundziņsalas 9. šķērslīnijā 6.

Šogad brīvpieejas dzeramā ūdens uzpildes vietu jeb brīvkrānu pieejamības paplašināšana pilsētvidē tiks turpināta ar vēl desmit jaunu brīvkrānu ierīkošanu: Brasas skvērā, Grīziņkalna parkā, Ziemeļblāzmas parkā, Ēbelmuižas parkā, pie bērnu laukuma parkā Pļavniekos, Ķengaraga promenādē, Zemitāna laukumā, pie Vecāķu pludmales, pie pludmales takas Daugavgrīvā, kā arī Imantas vidusskolas sporta laukumā. Šīs vietas izvēlētas, apkopojot pērn Apkaimju iedzīvotāju centra veiktās aptaujas datus.

“Rīgas ūdens” iecerējis atjaunot arī vēsturiskā ūdensavota namiņa Raiņa bulvārī 3 (iepretim Reimersa ielai) darbību. Plānots, ka visi minētie jaunie brīvkrāni būs pieejami līdz jūnija beigām.

Savukārt XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku laikā pilsētvidē plānots izvietot vēl astoņas mobilās dzeramā ūdens stacijas, katru ar astoņām ūdens uzpildes vietām. Rudenī, kad darbu atsāks skolas, turpināsies arī dzeramā ūdens staciju ierīkošana Rīgas skolās.

 

Informāciju sagatavoja: 

Sandris Vanzovičs
Komunikācijas daļa
Vecākais komunikācijas koordinators
SIA “Rīgas ūdens”