LŪKA saņem Latvijas Republikas Saeimas atzinības rakstu par Ukrainas tautai sniegto atbalstu

21. Februāris, 2023

2023. gada 20. februārī Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns pasniedza atzinības rakstus par personisku ieguldījumu atbalsta sniegšanā Ukrainas zemei un cilvēkiem cīņā pret Krievijas agresiju pilsoniskās sabiedrības un organizāciju pārstāvjiem. Arī LŪKA saņēma atzinību par Ukrainas tautai sniegto atbalstu.

Atzinības rakstu pasniegšanas ceremonijā piedalījās arī Ukrainas parlamenta (Verkhovna Rada) priekšsēdētāja vietniece Olena Kondratjuka (Olen Kondratiuk), kas pateicās Latvijas pilsoniskajai sabiedrībai, organizācijām, ikvienam iedzīvotājam par sniegto palīdzību.

“Mēs jūtam jūsu karstās sirdis un dvēseles,” vicespīkere izcēla Latvijas tautas vienotību, līdzdalību un sabiedrības spēku, atbalstot Ukrainu.

LŪKA izpilddirektors Sandis Dejus pateicību par augsto novērtējumu un atzinību izteica ukraiņu valodā, kas aizkustināja visu klātesošo sirdis un stiprināja jau tā ciešo draudzību un attiecības.

“Draudzība ir par nesavtīgu došanu, vērtībām un principiem,” pauda  E.Smiltēns, uzsverot Latvijas un Ukrainas ciešās savstarpējās attiecības.

Saeimas priekšsēdētājs augstu vērtēja nesavtīgu sabiedrības iesaisti atbalsta sniegšanā Ukrainai un uzsvēra – tas jādara līdz brīdim, kamēr Ukrainas tauta būs brīva no okupantiem un Ukraina būs atjaunota – brīva, neatkarīga, demokrātiska Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts.

LŪKA no sirds pateicas ikvienam atbalstītājam, ziedotājam, palīgam, kas atsaucies Ukrainas ūdenssaimniecību palīdzības saucienam! Turpinām 2022. gadā uzsākto akciju “Spēka, dzīvības un izturības malks Ukrainai!” un aicinām ikvienu ziedot izdzīvošanai tik ļoti nepieciešamo dzeramā ūdens un kanalizācijas pakalpojumu nepārtrauktai nodrošināšanai kara plosītajā Ukrainā.

Lai arī kāda būtu situācija un apstākļi, cilvēks nespēj izdzīvot bez ūdens. Tāpēc kopīgiem spēkiem sniegsim ukraiņiem iespēju neuztraukties par katru kritiski nepieciešamo ūdens malku un civilizētiem ūdens apstākļiem.
Ziedo šeit!

Informācijai: 
Ar atzinības rakstiem pateicībā par Ukrainas tautai sniegto atbalstu apbalvots Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Oleksandrs Miščenko (Olexandr Mischenko), kā arī pilsoniskās sabiedrības un organizāciju pārstāvji – “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta un “Ziedot.lv” komanda – Ilze Ošāne, Inese Danga, Madara Mežviete un Baiba Drone. Tāpat apbalvoja biedrības “Agendum” pārstāvjus – Reini Pozņaku, Juri Pūci un Lauru Pliču-Stankeviču. Atzinības rakstu saņēma arī Andrejs Osokins, kurš kopā ar domubiedriem īstenojis projektu “Siltas maltītes ukraiņu karavīriem”, kā arī organizācijas “TEV”, “Mūsu ligzda”, Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācija “VICHE”, “SUSTENTO”, Latvijas Mednieku savienība, Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija, kā arī iniciatīva “STOPIFY”.

Foto: Reinis Inkēns
Avots: Latvijas Republikas Saeima