Noslēgusies Baltijas valstu ūdenssaimniecību konference 2024

31. Maijs, 2024

No 2024. gada 29. – 31. maijam, Palangā, Lietuvā, notika Baltijā lielākais ūdenssaimniecības nozares pasākums Baltijas valstu ūdenssaimniecību konference 2024 (Baltic Water Works Conference 2024). Ikgadējās konferences pamatmērķis ir sniegt iespēju ūdenssaimniecības nozares uzņēmumiem uzzināt par aktualitātēm un labajām praksēm ūdenssaimniecības nozarē, kā arī sekmēt savstarpēju sadarbību problēmu risināšanā.

Nepārtrauktu un drošu ūdenssaimniecības pakalpojumu (centralizētas ūdensapgādes un notekūdeņu novadīšana un attīrīšana) sniegšana ir kritiska sabiedrības veselībai un drošībai, kā arī vides aizsardzībai visā pasaulē. Ūdenssaimniecības nozares speciālisti ir Paši svarīgākie cilvēki pilsētās, jo pilsētas bez tiem nespētu pastāvēt ilgāk par 3 diennaktīm. Tāpēc ikvienam ūdenssaimniecības nozares pārstāvim un interesentam ir būtiski sekot līdzi izmaiņām un pārmaiņām nozarē, jauninājumiem un iespējamajiem izaicinājumiem. It īpaši mūsdienu trauksmainajā ikdienā. Savukārt ikvienu sabiedrības pārstāvi aicinām novērtēt dzeramā ūdens un kanalizācijas sistēmas nozīmi mūsu ikdienā! Bez ūdens nav dzīvības.

Šī gada konferences galvenie postulāti:

  • inovatīvas idejas sarežģītajā ūdenssaimniecības pasaulē;
  • iespējas un potenciāls;
  • ilgtspēja, ekoloģija un zinātne.

Konferences sākumā visus dalībniekus sveica Lietuvas vides ministrs Simonas Gentvilas. Konferenci oficiāli atklāja Palangas pilsētas vicemērs Rimantas Antanas Mikalkėnas, LŪKA izpilddirektors Sandis Dejus, LVTA prezidents Bronius Miežutavičius un EVEL prezidents Andres Aruhein, kā arī Ukrainas Vodokanals asociācijas pārstāvis Jurijs Žerlicins.

Kopumā konferencē piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku no 10 dažādām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Somijas, Austrijas, Šveices un Dānijas. 12 dažādu ekspertu un profesionāļu prezentācijas, 5 ūdenssaimniecības nozares uzņēmumu prezentācijas un viena paneļdiskusija par komunālo notekūdeņu direktīvu – kā mēs to ieviesīsim?

Aktualitātes Latvijas ūdenssaimniecības jomā atklāja:

  • Iveta Teibe (Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta Ūdens resursu nodaļas vadītāja) ar prezentāciju “Komunālo notekūdeņu direktīva: ieviešanas izaicinājumi Latvijā”.
  • Gints Dakša (SIA Jūrmalas ūdens Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas daļas vadītājs) ar prezentāciju “Krāna ūdens kvalitātes uzlabošana ar klientu atsauksmju palīdzību – uz GIS orientēta pieeja”.
  • Juris Laicāns (Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta zinātniskais asistents, RTU doktorants) ar prezentāciju “Notekūdeņos balstīta epidemioloģija Latvijā”.

 

 

 

Visas dienas garumā konferences telpās un gaiteņos bija iespēja apskatīt un pataustīt ar ūdenssaimniecības nozari saistīto uzņēmumu piedāvājumu izstādes formātā. Šogad konferences atbalstītāju loku veidoja 25 atbalstītāji no dažādām valstīm: Lokaator, infralinkKRÜGER-Veolia Water TechnologiesHIDORAVTA Austria GmBH, AlwarkAVK InternationalAUMA, FLOVAC, PROTESiemtecha, Innovative Water Systems OU, Hidrogeologija, biotik, s canMativesiAGRUW filtersVan Tongeren WatertechnickSnapTest.LVNX FiltrationJuro-Clean ABekotakasGertuve LTAir Plus 1 Technology.

Jau 10. Baltijas valstu ūdenssaimniecību konference gaidāma 2025. gada maijā, Igaunijā.

 

Konferences materiāli pieejami šeit!

Fotoieskats šeit!
Foto: Aldas Kazlauskas.

Informācijai:

Baltijas valstu ūdenssaimniecību asociācijas jau devīto reizi rīko “Baltic Water Works Conference”, kas ik gadu apvieno vairāk nekā 150 dalībniekus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī citu valstu ūdenssaimniecības nozares uzņēmumiem, lai uzzinātu par aktualitātēm un labajām praksēm nozarē, kā arī sekmētu savstarpēju sadarbību problēmu risināšanā.