Palīdzēsim Ukrainas ūdenssaimniecībām kara apstākļos

8. Septembris, 2023

Projekta “Spēka, dzīvības un izturības malks Ukrainai!” ietvaros LŪKA sadarbībā ar Fondu “Ziedot.lv” vāc ziedojumus Ukrainas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijai “Ukrovodokanalekologiya”, lai nodrošinātu tehnisku un finansiālu atbalstu visvairāk cietušajiem ūdenssaimniecības uzņēmumiem un sniegtu iespēju ikvienam iedzīvotājam saņemt kritiski nepieciešamo dzeramo ūdeni.

2023. gada pirmajā pusē ar 14 000 eur lielu ziedojumu Ukrainas ūdenssaimniecībām nežēlīgajos kara apstākļos izdevies īstenot vairākas būtiskas aktivitātes nepārtrauktu dzeramā ūdens pakalpojumu nodrošināšanai:

  • pārvests 550 kW ģenerators humānās palīdzības sniegšanai no Redes (Vācijā) līdz Kijivai (Ukrainā). Kopējās izmaksas 3759,88 eur apmērā.
  • veikti karadarbības rezultātā bojāto ūdensapgādes tīklu avārijas remontdarbi Staryi Bilous ciemā, Čerņihivas apgabalā. Kopējās izmaksas 9883,41 eur apmērā.
  • nogādāta ūdens cisterna iedzīvotājiem Nikopolē, Dņipropetrovskas apgabalā. Kopējās izmaksas 330,69 eur.

Diemžēl Krievijas iebrukums Ukrainā nebeidz rimties un okupanti ik dienas turpina uzlidojumus un uzbrukumus Ukrainas pilsētām. Kahovkas hidroelektrostacijas sprādziena un kritiskās Kahovkas ūdenskrātuves līmeņa pazemināšanās dēļ visos tuvākos un tālākos Dņepras upes reģionos ir traucēta dzeramā ūdens padeve. Tas apdraud ne tikai iedzīvotājus, bet arī lielus uzņēmumus, kas cenšas izdzīvot un nodrošināt darba vietas jau tā smagajos laikos. Tāpēc jo svarīgāk ir novietot dzeramā ūdens cisternas apdzīvotās vietās, apgādāt ūdenssaimniecības ar ģeneratoriem un rast risinājumus jaunu dziļurbumu veidošanai.

LŪKA turpina vākt ziedojumus Ukrainas ūdenssaimniecībām nepārtrauktu dzeramā ūdens un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšanai dažādās pilsētās. Ziedotie līdzekļi, galvenokārt, palīdz Ukrainas ūdenssaimniecībām:

  • iegādāties nepieciešamos remonta materiālus un veikt remontdarbus;
  • organizēt loģistikas ķēdes līdz kritiski bojātām ūdensapgādes sistēmas daļām, kas nereti atrodas tieši karadarbības epicentrā;
  • segt ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamās izmaksas.

Aktuālie ūdenssaimniecību bojājumi Ukrainā tiek publicēti Ukrainas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas “Ukrvodokanalekologiya” mājaslapā.

Kopumā 2022. gadā 955 ziedotāji ziedojuši 67 288,14 eur, kas ļoti palīdzējuši tehniska un finansiāla atbalsta sniegšanai Ukrainas ūdenssaimniecībām kara apstākļos. Organizētas loģistikas ķēdes līdz kritiski bojātām ūdensapgādes sistēmas daļām, transportēts nepieciešamais aprīkojums ūdensapgādes sistēmām uz dažādām Ukrainas pilsētām, piegādāti ģeneratori, pārtikas produkti, medikamenti un sadzīves ķīmija, kā arī nodrošināti iedzīvotāji ar dzeramo ūdeni un uzsākti bojātās infrastruktūras atjaunošanas darbi.

Ziedojumu izlietojuma informācija pieejama šeit.

LŪKA no sirds pateicas ikvienam ziedotajām, kas sniedzis palīdzīgu roku projekta “Spēka, dzīvības un izturības malks Ukrainai!” īstenošanā! Kopš projekta uzsākšanas 2022. gadā ir izdevies savākt jau 86 900,42 eur vērtu palīdzību. Cilvēks nespēj izdzīvot bez ūdens! Tāpēc LŪKA aicina arī turpmāk atbalstīt ukraiņus un kopīgiem spēkiem nodrošināt ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu normālu darbību kara apstākļos.

ZIEDO ŠEIT!