Palīdzi kara nomocītajām Ukrainas ūdenssaimniecībām

7. Februāris, 2023

Ukrainas ūdenssaimniecību asociācija turpina meklēt risinājumus, lai ikvienam iedzīvotājam kara apstākļos spētu nodrošināt kvalitatīvu dzeramo ūdeni. Lai to paveiktu ir nepieciešams gan tehnisks, gan finansiāls atbalsts.

2022. gadā sadarbībā ar Fondu “Ziedot.lv” īstenots projekts “Spēka, dzīvības un izturības malks Ukrainai! 2022”. Projekta laikā no 2022. gada 28. marta līdz 2022. gada 31. decembrim 955 ziedotāji kopumā ziedojuši 67 288,14 EUR apmērā, kuri palīdzējuši:

  • organizēt loģistikas ķēdes līdz kritiski bojātām ūdensapgādes sistēmas daļām,
  • transportēt nepieciešamo aprīkojumu ūdensapgādes sistēmām uz dažādām Ukrainas pilsētām,
  • piegādāt ģeneratorus, pārtikas produktus, medikamentus, sadzīves ķīmiju;
  • nodrošināt iedzīvotājus ar dzeramo ūdeni,
  • uzsākt bojātās infrastruktūras atjaunošanas darbus.

Ziedojumu izlietojuma informācija pieejama šeit.

Diemžēl kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā apritējis gandrīz gads. Okupanti turpina uzlidojumus un uzbrukumus Ukrainas pilsētām. Uzbrukumu rezultātā ir būtiski bojātas centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas. Cilvēks nespēj izdzīvot bez ūdens, tādēļ arī mēs – LŪKA – turpināsim atbalstīt ukraiņus, lai kopīgiem spēkiem nodrošinātu ūdensapgādes un kanalizāciju sistēmu normālu darbību kara apstākļos.

Arī šogad 2023. gadā LŪKA aicina atsaukties uz Ukrainas kolēģu saucienu pēc palīdzības un ziedot dzeramā ūdens un kanalizācijas pakalpojumu nepārtrauktai darbības nodrošināšanai dažādās Ukrainas pilsētās.

Projekta “Spēka, dzīvības un izturības malks Ukrainai! 2023” ietvaros saziedotie līdzekļi tiks izmantoti nepieciešamo remonta materiālu iegādei, loģistikas ķēžu organizēšanai līdz kritiski bojātajām ūdensapgādes sistēmas daļām, kas nereti atrodas karadarbības epicentrā, kā arī pašu ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamo izmaksu segšanai.

Aktuālie ūdenssaimniecību bojājumi Ukrainā tiek publicēti Ukrainas ūdenssaimniecību asociācijas mājaslapā.

Lai arī kāda būtu situācija un apstākļi, cilvēks nespēj izdzīvot bez ūdens, līdz ar to atbalstīsim ukraiņus un kopīgiem spēkiem sniegsim viņiem iespēju neuztraukties par katru kritiski nepieciešamo ūdens malku un civilizētiem higiēnas apstākļiem!

ZIEDO ŠEIT!