SIA “Rīgas ūdens” pievienojas Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijai

13. Jūlijs, 2022
Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas (LŪKA) valdes sēdē ceturtdien, 7. jūlijā, atbalstīts SIA “Rīgas ūdens” iesniegums par iestāšanos šīs organizācijas rindās. Tādējādi SIA “Rīgas ūdens” kļuvis par 48. šīs asociācijas biedru.

LŪKA ar kopīgām interesēm un mērķiem apvienojušies ūdenssaimniecības nozares uzņēmumi, lai pārstāvētu Latvijas ūdenssaimniecības intereses un kopīgi veicinātu ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu attīstību. Februārī SIA “Rīgas ūdens” saņēma LŪKA aicinājumu sadarboties ūdenssaimniecības nozares interesēs, aicinot uzņēmumam izskatīt iespēju atjaunot darbību šajā asociācijā un līdzdarboties Latvijas ūdenssaimniecības nozares attīstības stiprināšanā un izaugsmē.

SIA “Rīgas ūdens” valdes loceklis Normunds Zvaunis: “Ļoti pozitīvi vērtējams tas, ka tagad varēsim daudz operatīvāk dalīties ar pieredzi dažādos ūdenssaimniecības nozares attīstības jautājumos un sadarboties šo nozari skarošu Ministru kabineta normatīvo aktu izstrādē. Jau pirmajā asociācijas sēdē guvām vērtīgu informāciju par vairākiem interesantiem starptautiskiem projektiem, kuros varēs iesaistīties arī mūsu darbinieki. Esam atvērti sadarbībai un pieredzes apmaiņai ar pārējiem asociācijas biedriem, kuri vienmēr būs gaidīti viesi mūsu mājās!”

Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektors Sandis Dejus: ”Mēs esam priecīgi, ka “Rīgas ūdens” atkal ir biedrības sastāvā. Priecājamies ne tikai par to, ka biedrībā ir vēl viens biedrs, bet arī par to, ka mums ir pievienojusies Latvijas lielākā ūdenssaimniecība. Vēlam abpusēju veiksmīgu sadarbību!”

LŪKA kopumā apvieno Latvijas teritorijā darbojošos 48 nozares uzņēmumus, no kuriem 37 biedri ir ūdenssaimniecības sabiedrisko pakalpojumu sniedzēji, bet 11 (asociētie biedri) uzņēmumi nodrošina ar ūdensapgādes un kanalizācijas nozari saistītus pakalpojumus un preces.

Jau kopš 1990. gada LŪKA apvieno nozares uzņēmumus, lai iestātos par Latvijas ūdenssaimniecības aizstāvību un kopīgi veicinātu ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu attīstību. Biedrība nodrošina nozares pārstāvniecību arī ārpus Latvijas –  Baltijas reģionā, Austrumeiropā un Eiropas Savienībā (LŪKA ir Eiropas Ūdens asociācijas – EWA biedrs).

*Materiāls sagatavots SIA “Rīgas ūdens”