Ūdenssaimniecības nozares komandas spēkojas LTV1 spēlē VIP

29. Maijs, 2023

LTV1 spēlē Veiksme. Intuīcija. Prāts. aizraujošos dueļos spēkiem mērojās SIA “Jūrmalas ūdens”, SIA “Rīgas ūdens”, LŪKA un Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēku komandas.

Maijā trīs pirmdienas pēc kārtas skatītājus priecēja ar ūdenssaimniecības nozari saistīti speciālisti, lai pārbaudītu savas zināšanas un veiksmi.

SIA “Jūrmalas ūdens” komandu veidoja kapteinis Aivars Kamarūts – SIA “Jūrmalas ūdens” Projektu ieviešanas vienības vadītājs ar ilggadēju pieredzi dažādu ES līdzfinansētu projektu ieviešanā Jūrmalā. Interesējas par automobiļiem, vēsturi un politiku. Aivaram palīgos nāca Guntis Klīve – Tehniskais direktoris, vienlaikus Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēks. Interešu lokā ietilpst mūzika, kosmoss, ziemas sporta veidi un kokapstrāde. Guntim interesē inovācijas ūdenssaimniecības jomā un tehnoloģijās. Kā arī Anda Zaķe – Projekta ieviešanas vienības projektu vadītāja. Ikdiena norit starp ūdenssaimniecības projektiem un triju bērnu audzināšanu. Brīvajā laikā interesē literatūra un sentēvu zināšanas par dabas velšu pielietojumu veselības stiprināšanā.

SIA “Rīgas ūdens” komandu veidoja kapteine Sandra Vīksna – SIA “Rīgas ūdens” projektu vadītāja – juriskonsulte. Aizraujas ar ceļošanu gan pa Latviju, gan ārpus tās. Brīvajā laikā patīk lasīt grāmatas un skatīties veco, labo latviešu kino klasiku. Sandrai palīgos nāca Ivars Gaters – Ūdens sagatavošanas un padeves dienesta vadītājs. Aizvien biežāk skatās dažādus raidījumus par dabu un dzīvniekiem. Katru reizi ar pārsteigumu uzzina ko jaunu par to, kā dzīvnieki māca saviem mazuļiem dzīves gudrības, kā viņi iemācās sadzīvot ar ekoloģiskajām pārmaiņām. Kā arī Sandris Vanzovičs – Komunikācijas daļas vecākais komunikācijas koordinators. Aizraušanās – mūzika, taču nevis nodarbošanās ar to, bet tās klausīšanās un aprakstīšana. Otra – sports, taču arī – nevis nodarbošanās ar to, bet patērēšana fana un tā saucamā “dīvāna eksperta” līmenī.

LŪKA komandu veidoja kapteinis Sandis Dejus – LŪKA izpilddirektors. Aizrautīgs ūdens entuziasts jau trešajā paaudzē. Brīvajā laikā meklē iespējas nodarboties ar jebkuru sporta veidu, kur iesaistītas bumbiņas vai bumbas. Sandim palīgos nāca Antra Alksne – aktīva un spilgta personība. Uzskata, ka var izdarīt visu, ja tikai ir vēlēšanās un interese. Plaša pieredze komunālās saimniecības nozarēs, vadot uzņēmumus, šobrīd ir SIA “Valgums-S” (Salaspils) valdes locekle, LŪKA valdes locekle. Hobiji – dārza meditācija, ravējot un stādot, motobraukšana, aktīva atpūta, gan ceļojot, gan sportojot, slēpes ziemā un velosipēds vasarā. Kā arī Gudruna Vectirāne – viena no ilglaicīgākajām ūdenssaimniecības nozares uzņēmumu vadītājām. Mīl savu darbu. Ir oma septiņiem mazbērniem. Piekrīt Sokrāta atziņai: “Nav kauns nezināt, bet gan negribēt zināt.”

RTU komandu veidoja kapteinis Aigars Lavrinovičs – lektors un pētnieks RTU Ūdens Pētniecības un Vides Biotehnoloģiju laboratorijā. Pētniecības intereses saistītas ar mikroaļģēm, notekūdeņu attīrīšanu un resursu atgūšanu. Ārpus darba sporto, ceļo un apmeklē kultūras pasākumus. Aigaram palīgos nāca Linda Mežule – RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta direktore, vadošā pētniece. Galvenās pētniecības intereses saistītas ar biotehnoloģijām un mikrobioloģiskajiem procesiem inženiersistēmās, to uzlabošanu un jaunu tehnoloģiju izveidi. Brīvajā laikā patīk doties garās pastaigās dabā un pilsētvidē, īpaši, ja ir jauka kompānija. Kā arī Viktorija Deņisova –  pētniece RTU Ūdens Pētniecības un Vides Biotehnoloģiju laboratorijā, kā arī doktorantūras studente Rīgas Tehniskajā universitātē. Viņas galvenās pētniecības intereses ir dzeramā ūdens dezinfekcija ar alternatīvām tehnoloģijām. Viktorijai patīk pavadīt laiku ar kolēģiem pēc darba, spēlējot galda spēles.

Kura komanda izrādījās veiksmīgāka? Noskaties spraigos dueļus šeit:

Avots: Latvijas televīzija, Latvijas sabiedriskie mediji